Klasy IIIa i IIIb w Toruniu

W dniu 30 maja klasa 3a i 3b wyruszyły na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem programu był Centrum Nowoczesności „ Młyn Wiedzy”. W tym obiekcie znajdują się interaktywne ekspozycje. Misją toruńskiego centrum nauki jest pobudzanie kreatywności i inspirowanie odbiorcy do samodzielnych poszukiwań. Instytucja poprzez zabawę i eksperyment (odejście od formuły: „patrz, ale nie dotykaj” na rzecz: „dotknij, sprawdź”) umożliwia aktywne przyswajanie wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzać doświadczenia na wystawach, a także uczestniczyć w pokazach i widowiskach naukowych oraz w warsztatach dla wszystkich grup wiekowych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie, pięknego miasta i zrobienie pamiątkowego zdjęcia pod Krzywą Wieżą. Trzecioklasiści brali również udział w warsztatach w Muzeum Piernika. Celem naszego spotkania było przeprowadzenie zgodnie z recepturą średniowieczną – własnoręcznego piernika, tzw. gościńca. Niepowtarzalny kształt tych pięknych pamiątek z Torunia powstał dzięki wykorzystaniu ręcznie rzeźbionych, drewnianych form piernikarskich i naszych sił. Wycieczka należy do udanej, ponieważ zostały przywiezione piękne wspomnienia i pyszne pierniki.
Katarzyna Misiorna