Zielona Szkoła klasy 3 gimnazjum – Ustronie Morskie 2017

W dniach 22. 05. 2016 – 26. 05. 2016 uczniowie klasy 3 gimnazjum wraz z opiekunami pojechali po raz ostatni na wspólną wycieczkę – Zieloną Szkołę do Ustronia Morskiego. Wyjazd miał charakter rekreacyjno – turystyczny.  Poza uczestniczeniem w licznych grach i zabawach ruchowych na plaży oraz boiskach sportowych, udaliśmy się także na pływalnię oraz kręgielnię, gdzie rozegraliśmy turniej gry w kręgle. Wybraliśmy się również do Skansenu Chleba, w którym wysłuchaliśmy prelekcji o tradycji wypiekania chleba, poznaliśmy dawne receptury, a następnie samodzielnie wyrabialiśmy własne bochenki, które skosztowaliśmy wieczorem podczas wspólnie przygotowanego ogniska. Zwiedziliśmy także jedną z najwyższych latarni morskich w Gąskach, na którą pojechaliśmy turystyczną „ciuchcią”. Podczas pobytu nie mogło zabraknąć wyjazdu do pobliskiego Kołobrzegu, gdzie udaliśmy się do portu i mariny rybackiej, a następnie przepłynęliśmy się statkiem turystycznym Santa Monika. Po udanym rejsie poszliśmy na molo i kołobrzeską starówkę. W trakcie pięciodniowego wyjazdu szlifowaliśmy także umiejętności z języka niemieckiego oraz angielskiego, by w codziennych sytuacjach przełamać bariery językowe i porozumieć się z obcokrajowcami. Wszyscy powróciliśmy późnym wieczorem do Paczkowa zadowoleni i pełni wrażeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

                                         Robert Dopta, Joanna Pluta, Mateusz Radomski