Projekt „Transport” – klasa II a i IIb

W maju realizowaliśmy projekt edukacyjny „Transport”.  Z tej okazji zaprosiliśmy na spotkanie maszynistę pociągów Intercity – pana Arkadiusza Kaczmarka. Pan Arek w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o swojej pasji.  Dużo mówił na temat pociągów pośpiesznych, ale przede wszystkim opowiedział o zabytkowej kolejce wąskotorowej w Środzie Wlkp.  Następnego dnia zachęceni przez pana Arka udaliśmy się na wycieczkę do Środy. Najpierw drogę pokonaliśmy autokarem. Później w Środzie przesiedliśmy się do pięknych, zabytkowych wagonów kolejki. Pogoda dopisywała, więc jazda była prawdziwą przyjemnością! Po godzinie dotarliśmy do Zaniemyśla. Zwiedziliśmy nieczynną poczekalnię  oraz kasę biletową i udaliśmy się na wyspę. Tam czekało na nas ognisko i kiełbaski.
Wycieczka była prawdziwą frajdą!
                             Serdecznie dziękujemy panu Arkowi za jej zorganizowanie i wizytę  w naszej szkole!
                                         Uczniowie klasy 2a i 2b