I Igrzyska Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Swarzędz – udane starty paczkowskich sprinterów!

W sobotę, 13 maja 2017 roku, odbyły się I Igrzyska Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Swarzędz, które połączono z oficjalnym otwarciem zmodernizowanego Stadionu Miejskiego im M. Zaporowskiego. Nadrzędnym celem zawodów była popularyzacja biegów jako najprostszej formy ruchu wśród dzieci i młodzieży. W sportowych zmaganiach wystartowało prawie 600 uczniów ze swarzędzkich szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy rywalizowali na dystansach od 100 do 400 metrów. Naszą szkołę reprezentowała blisko 40 osobowa grupa biegaczy z klas I – VI szkoły podstawowej oraz z klasy I gimnazjum. Miło nam poinformować, iż 5 naszych reprezentantów stanęło na podium: uczeń Maksymilian Kopera (klasa 2a sportowa) zajął I miejsce w roczniku 2009 (chłopcy) na dystansie 100 metrów, II miejsce na tym samym dystansie wywalczył Marcel Wieczorek, Wiktor Prządak (klasa 2a sportowa) zdobył II miejsce w roczniku 2008 (chłopcy) na dystansie 100 metrów oraz Zofia Parysek (klasa 3a) wywalczyła I miejsce w roczniku 2007 na dystansie 200 metrów w kategorii dziewcząt a Kacper Woźniak (rocznik 2007) I miejsce w kategorii chłopców. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy, a zwycięska czołówka nagrody ufundowane przez Bank PKO BP. 

 Serdecznie gratulujemy wszystkim biegaczom reprezentującym naszą szkołę!

                                                     Marek Kierzek, Mateusz Radomski