Wycieczka klasy V

W czwartek 27 kwietnia klasa V pojechała na wycieczkę do Palmiarni oraz do Jump Areny. Palmiarnia poznańska to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy różne rośliny tropikalne, rośliny wodne, roślinność klimatu umiarkowanego oraz sukulenty, które przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody.
Widzieliśmy również akwaria z rybami oraz kilka gadów, papugi i motyle. Wszystkim wyprawa ta bardzo się podobała, tym bardziej, że mogliśmy karmić ryby specjalnym pokarmem. Po zwiedzaniu obiektu, każdy mógł kupić sobie w sklepiku pamiątkę np. małego kaktusa, motyla za szkłem czy egzotyczny owoc. Po wizycie w Palmiarni, udaliśmy się do Jump Areny – Parku Trampolin. Każdy z nas dostał specjalne skarpetki antypoślizgowe, które ułatwiały nam poruszanie się na trampolinach. Na początku mieliśmy rozgrzewkę z instruktorem, a później mogliśmy już sami korzystać z wszystkich atrakcji Areny. Zrobiliśmy nawet turniej – kto kogo zepchnie z kładki do pianek. Spychaliśmy się specjalnymi do tego długimi, piankowymi tyczkami. Niestety wszystko co dobre, szybko sie kończy i po godzinie zabawy opuściliśmy Jump Arenę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i myślę, że długo ten wyjazd pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                          sekretarz klasy V

                                                                                                          Olek Głowacki