Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych – 25 kwietnia 2017 roku

W zawodach, które tradycyjnie rozegrano nad poznańską Maltą, naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów klas IV, V i VI: Zuzanna Bartkowiak, Klaudia Pawłowska, Natalia Brychcy, Weronika Kania, Jakub Bartocha, Mikołaj Kopera, Piotr Kaczmarek, Oskar Fornalkiewicz oraz Olek Głowacki. Biegi rozgrywane były w kategoriach wiekowych na dystansach 1000 i 1200 metrów, a w każdym z nich wzięło udział ponad stu uczestników. Z naszych reprezentantów najlepiej wypadła Klaudia Pawłowska, która zajęła 2 miejsce w swoim roczniku 2005 i 8 wśród klas V-VI. Wszyscy uczniowie ukończyli bieg, po trudnym i zróżnicowanym terenie, udanie przezwyciężając własne słabości.

                                                                                       Marek Kierzek