IV Gminny Językowy Przegląd Teatralny w Zespole Szkół w Paczkowie

Dnia 28 kwietnia br. odbył się w naszej szkole już IV Gminny Językowy Przegląd Teatralny. Od godziny 9.00 tego dnia witaliśmy młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Swarzędzu. Nasza szkoła przygotowała przedstawienie na podstawie bajki „Alice in Wonderland” („Alicja w krainie czarów”). Uczniowie klasy V , I gimnazjum oraz III gimnazjum przygotowywali się do prezentacji aktorskiej w ramach uczestnictwa w Językowym Kole Teatralnym Theater Team, który działa w szkole od kilku lat. Zajęcia koła wykorzystują znajomość języków angielskiego i niemieckiego. W tym roku uczniowie również włączyli elementy języka hiszpańskiego. Mottem przedstawienia stał się ważny aspekt dobrych i ciepłych relacji w rodzinie, wzajemna pomoc i wsparcie. Młodzi aktorzy wykazali się doskonale swoimi umiejętnościami aktorskimi w sposób zabawny, z wyczuciem podkreślając również wagę doskonalenia znajomości języków obcych. Szkoła ze Swarzędza zaprezentowała się w inscenizacji pt. „Three little pigs”(„Trzy małe świnki”) pod kierunkiem pani Katarzyny Bryl. W inscenizacji tej uczniowie z dużą dawką humoru i elementami muzycznymi, ukazali dobre strony posiadania apetytu na słodycze. Ze szkoły Podstawowej nr 1 wyróżnione zostały dwie uczennice za pomysłową prezentację swoich ról. Natomiast z Zespołu Szkół w Paczkowie za najciekawsze prezentacje aktorskie wyróżnieni zostali uczniowie: Paulina Szymkowiak (wspaniała prezentacja aktorska w roli dorosłej Alicji i muzyczna w piosence Hallelujah ), Bartosz Słoński (w roli wielojęzycznego kapelusznika), Antosia Zamiara (jako surowa królowa), Franciszek Dogoński (wyrozumiały król), Patryk Frątczak (w roli wymagającej królowej II), Nadia Małecka (w roli małej Alicji) oraz Weronika Świergiel (za wspaniałą charakteryzację kota). IV Gminny Językowy Przegląd Teatralny odbywał się, tak jak i w zeszłych latach, pod patronatem wydawnictw MacMillan i Pearson, fundatorów drobnych nagród. Członkami jury byli pani Aneta Nowicka, ekspert języka angielskiego; pan Mateusz Radomski, nauczyciel języka niemieckiego oraz pani Ewelina Staszak, współprowadząca językowe koło teatralne. Celem Przeglądu staje się nie tylko integracja międzyszkolna, ale również zainteresowanie nauką języków obcych poprzez zabawę w teatr, zachęcając tym samym do korzystania z różnorodnych aktywności artystycznych. Występy okazały się wspaniałą zabawą dla uczestników, którzy mają możliwość rozwijania talentów aktorskich i muzycznych. Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom wspomagającym organizację tej inicjatywy: dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców, pracownikom szkoły, uczniom nadzorującym pracę przy sprzęcie nagłaśniającym, a przede wszystkim Wam drodzy uczniowie grupy Theater Team, którzy zaprezentowaliście się z ogromnym profesjonalizmem. Bardzo dziękujemy.

Klaudia Czerniak, Joanna Pluta