Gminny Konkurs Recytatorski„Wielkanoc w Poezji”

Konkurs recytatorskiTuż przed świętami, a dokładnie dn. 12 kwietnia 2017r w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Uśmiechu w Kobylnicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem  „Wielkanoc w poezji dziecięcej”. Dwoje dzieci z naszej szkoły z kl. 0A również zaprezentowało swoje umiejętności.  Maja Antkowiak przedstawiła swoją interpretację wiersza pt. „Kłótnia wielkanocna” U.Pukały, natomiast Franciszek Zamiara recytował wiersz J. Ficowskiego. pt. „Kolorowe bazie”. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a także uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. I pomimo tego, że nie udało się zająć czołowego miejsca to zabawa i satysfakcja była ogromna i dzieci wróciły z dyplomami, upominkami oraz nowym doświadczeniem scenicznym.

                                                                     Gratulacje !!!

                                                                Monika Czechowska