Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców – XVI Poznańskie Spotkania Targowe

Dnia 24 marca 2017r. uczniowie klas IIIa i IIIb, w doskonałych nastrojach, wyruszyli na XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców to największe w kraju wydarzenie poświęcone promocji książek dla najmłodszych i dorastających czytelników. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją czytelnictwa kształtującego dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. Celem Poznańskich Spotkań Targowych jest promocja książek  i czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pokazanie, jak obecność dobrych i mądrych lektur jest ważna w życiu. Adresatami targów są więc przede wszystkim dzieci, młodzież. Targi te są również ważnym miejscem spotkań dla pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, środowisk naukowych. Targi Książki w Poznaniu odwiedzają największe sławy polskiej literatury dziecięcej, wybitni ilustratorzy oraz znani przyjaciele dzieci. Miłośnicy czytelnictwa mogą spotkać się z ulubionymi pisarzami i ilustratorami. Wraz z Targami Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców odbywają się Targi Edukacyjne, na których swoją ofertę prezentują szkoły i instytucje oświatowe różnych szczebli i specjalności – również spoza Polski. Na targach mieliśmy okazję zapoznać się z aktualną ofertą i nowościami wydawniczymi oraz dokonaliśmy samodzielnych zakupów.

                                                                                              Jarosław Batkowski