Wesołego Alleluja !

DSC_0205

Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności. Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele.
Cel konkursu to upowszechnianie obyczajowości związanej ze Świętami Wielkanocnymi oraz symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej lub zbiorowej aktywności artystycznej oraz zdobywania wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm.
Oto wyniki:
                              W kategorii grupowej:
                               I miejsce: II B
                              II miejsce: III A
                              III miejsce: I B
                             W kategorii indywidualnej:
                     I miejsce: Anna i Aleksandra Poźlewicz
                     II miejsce: Olga Olczak
                     III miejsce: Fabian Juszczak
                              Wyróżnienia:
                          Gabriela Pawlicka
                         Marianna Wiśnioch
                               Klasa O A

                      Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału za rok.
                               Małgorzata Parysek, Katarzyna Misiorna