POWITANIE WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca 2017 r. uczniowie kl. O – III wraz z wychowawcami w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Dawniej  nasi przodkowie tworzyli słomianą kukłę zwaną Marzanną lub Śmiertką i wrzucali ją do rzeki lub strumienia, aby nurt jak najszybciej  zabrał ją ze sobą do morza. Obecnie zamiast topienia marzanny urządza się Święto Wiosny. Dzieci wcześniej przygotowały w salach marzanny, następnie uczniowie wyruszyli  ulicami Paczkowa, by powitać wiosnę okrzykami, śpiewem, instrumentami i kolorowymi wstążkami. Na zakończenie korowodu wszyscy  zebrali się wokół ogniska by spalić marzanny i pożegnać zimę a powitać wyczekiwaną wiosnę.

                                                                                               Monika Czechowska