Pokaz doświadczeń Koła Naukowego „Być jak Ignacy”

001-1Dnia 18 marca 2017, w trakcie „Drzwi Otwartych” naszej szkoły, odbył się pokaz doświadczeń przeprowadzony przez Koło Naukowe „Być jak Ignacy”. Ten sam pokaz został powtórzony 27 marca dla młodszych kolegów z klasy I. W czasie pokazu uczniowie zaprezentowali właściwości takich gazów jak: tlen, dwutlenek węgla i wodór. Pokazali w jak sposób uwolnić napój gazowany z butelki za pomocą mentosów oraz jak zrobić „Lampę lawę”. Widzom bardzo podobały się doświadczenia pt. „Czara Ognia”, „Domowa pasta dla słonia” oraz „Lokomotywa.” Jednak najwięcej radości było przy puszczaniu baniek mydlanych, tworzonych ze specjalnie przygotowanej dla pierwszoklasistów mikstury oraz przy wspólnej zabawie z cieczą nieniutonowską. Zrobiliśmy się przy tym trochę bałaganu, który trzeba było posprzątać. Ale czego nie robi się dla dobra NAUKI!
                                                                                 opiekun Koła Naukowego
                                                                                        Maria Kocięcka