I miejsce dla młodych sportowców z naszej szkoły w zawodach sportowych „Wyścigi rzędów 2017”

4 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Paczkowie odbyły się zawody sportowe „Wyścigi rzędów“ uczniów klas drugich oraz trzecich szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz. Nadrzędnym celem zawodów było kształtowanie postaw prozdrowotnych, wyzwalanie aktywności ruchowej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej najmłodszych uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz. W sportowych zmaganiach wystartowało sześć szkół podstawowych: SP Paczkowo, SP Wierzonka, SP Kobylnica, SP Zalasewo, SP 4 Swarzędz oraz SP 5 Swarzędz. Każda drużyna składała się z pięciu dziewczynek i pięciu chłopców. Reprezentacje szkół wystartowały w dziewięciu wyścigach sprawnościowych. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią wygranej. Po zakończeniu wyścigów i podliczeniu punktów okazało się, że I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły. Na podium uplasowali się także uczniowie SP w Zalasewie, którzy zdobyli II miejsce oraz reprezentacja SP 4 w Swarzędzu, której przypadło III miejsce. IV miejsce wywalczyli natomiast uczniowie SP 5 w Swarzędzu, V miejsce reprezentanci SP w Kobylnicy, a VI miejsce przypadło drużynie SP w Wierzonce. Najlepsze trzy reprezentacje otrzymały puchary, a wszystkie startujące drużyny pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz nagrodę niespodziankę – owocowe soczki oraz słodkie drożdżówki ufundowane przez partnera naszej szkoły – sklep ABC w Paczkowie. Nie ulega wątpliwości, iż zawody przebiegły w znakomitej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji i przy głośnym dopingu przybyłych kibiców.
                                                     Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!
                                                                                   Mateusz Radomski