Podwójne SREBRO w klasyfikacji indywidualnej na ergometrze wioślarskim

29 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbyły się II Mistrzostwa Szkół Podstawowych na ergometrze wioślarskim pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka. Nadrzędnym celem zawodów była popularyzacja wioślarstwa wśród uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W sportowych zmaganiach rywalizowało siedem szkół podstawowych. Reprezentacje uczniów startowały w czterech kategoriach wiekowych (klasy 5: chłopcy/ dziewczęta; klasy 6: chłopcy/ dziewczęta). Prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów z klasy V oraz klasy VI.  Miło mi poinformować, iż dwóch zawodników zajęło II miejsceJulia Mądraszyk (w kategorii dziewcząt) oraz Wojciech Piechnik (w kategorii chłopców), natomiast w klasyfikacji drużynowej reprezentacja uplasowała się na VI miejscu.

 

                                 Serdecznie gratuluję wszystkim „wioślarzom” reprezentującym naszą szkołę!

                                                                             Mateusz Radomski