Pierwszy Dzień Wiosny w Teatrze Animacji

21 marca uczniowie klas Ia i Ib wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Animacji w Poznaniu. Opiekunowie celowo wybrali spektakl o prostej fabule, wesoły i poświęcony tematyce bliskiej dzieciom. Rzecz działa się na wiejskim podwórku. W rolach głównych: mama Kwoka, jej dzieci: córka-Szałaputka i synek-Szałaputek-niesforne kurczaki, był też lis, który porwał Szałaputka oraz cicha myszka, która mimo panicznego strachu pomogła uwolnić kurczaka. Dzieci w naturalny sposób włączały się w dziejącą się na scenie opowieść. Żywo reagowały: głośno odpowiadały, ostrzegały bohaterów, klaskały. Na koniec był też przekazany morał: należy słuchać przestróg dorosłych, którzy informują dzieci o różnych niebezpieczeństwach. Świetna sztuka na dobry początek przyjaźni z teatrem (wiele dzieci było w nim pierwszy raz). Już wiemy, że nie będzie to ich jedyna wizyta. Podobało im się przedstawienie i chcą więcej.

                                                              Maria Bestry, Małgorzata Felińska