21 MARCA DZIEŃ MOTYLA

21 marca nie tylko witamy wiosnę, to „Dzień Motyla”. Dla Hospicjum Palium w Poznaniu ten dzień jest, dniem wrażliwości i dniem, w którym chcemy zarażać innych ideą pomagania cierpiącym chorym. Motyli Wolontariat działający przy Hospicjum Palium skupia dzieci, młodzież i dorosłych, którzy pragną pomagać i wspierać potrzeby poznańskiego Hospicjum. Tegoroczny „Dzień Motyla” miał na celu ukazanie coraz pilniejszej potrzeby rozbudowy Hospicjum Palium! Chcieliśmy poruszyć serca tych, którzy mogą pomóc, ale też wręczając motyle przypadkowym przechodniom, zwrócić uwagę na możliwość pomocy, którą ma każdy z nas, zachęcając do przekazania 1%.
Działający od wielu lat Motyli Wolontariat w Zespole Szkół w Paczkowie, jak co roku przyłączył się do Akcji. Wolontariusze tegoroczne „motylowe” działania prowadzili w swarzędzkim Ratuszu. Ofiarowując własnoręcznie wykonane motyle opowiadali o potrzebach Hospicjum i formie pomocy. Spotkaliśmy się z ogromną sympatią i zrozumieniem, za które serdecznie dziękujemy!
                                           Dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych działań!
                                                                     Iwona Kubiak