Integracja sensoryczna – warsztaty dla rodziców

Dnia 9 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców i nauczycieli pt. „Trudności w uczeniu się i zachowaniu wynikające z zaburzeń Integracji Sensorycznej”, przeprowadzone doświadczoną terapeutkę integracji sensorycznej, fizjoterapeutę i pedagoga – p. Krystynę Jacków –Sowę. Ku miłemu zaskoczeniu na spotkanie przybyło wielu zainteresowanych. Szkolenie obejmowało podstawowe założenia Integracji Sensorycznej, omówienie układów zmysłowych i ich znaczenia dla rozwoju dziecka,  przyczyny zaburzeń SI, objawy dysfunkcji SI, klasyfikacja zaburzeń przetwarzania sensorycznego, przyczyny trudności w nauce czytania, pisania, liczenia wynikające z dysfunkcji SI, wyjaśnienie trudności w zachowaniu dzieci z zaburzeniami SI,  przedstawienie wpływu integracji na mowę dziecka, wpływ ruchu na uczenie się, pamięć, uwagę i zachowanie dziecka, strategie terapeutyczne, prezentację pomocy terapeutycznych, ćwiczenia i zabawy poprawiające integrację sensoryczną, dietę sensoryczną. Bardzo dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na szkoleniu pozwoli Państwu na odpowiednie działania wspomagające rozwój dzieci.

 

                                                                                           Monika Czechowska