Horyzonty Matematyki 2017

833

832 aaDnia 10 marca 2017 roku odbyła się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM czwarta edycja konkursu Horyzonty Matematyki. Charakterystyczną cechą konkursu jest jego nietypowa forma. Uczestnicy muszą wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z poruszonymi zagadnieniami. Podobnie, jak w latach poprzednich, tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, udział w niej wzięło około 300 uczniów z różnych części Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowała grupa ośmiu uczniów, z klasy VI: Natalia Brychcy, Maja Wolska, Piotr Gaczkowski, Mikołaj Plenzler, Makary Prządak i z klasy V: Paweł Jarząbek, Paweł Kirsch i Cezary Palczewski. Forma konkursu bardzo przypadła im do gustu. Byli również pod wrażeniem miejsca, w którym był on przeprowadzony. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję przebywać na salach wykładowych i wczuć się w rolę studenta. To doświadczenie bardzo im się spodobało. Kilkoro z nich stwierdziło, że w przyszłości w tym właśnie miejscu chcą się dalej kształcić. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie będzie motorem do spełnienia ich edukacyjnych planów.
                                                                                                             

                                                                                                    Izabela Poźlewicz