Finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów

7 marca 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego (VI edycja) i Języka Niemieckiego (V edycja) dla szkół gimnazjalnych. Nadrzędnym celem konkursu było motywowanie najzdolniejszej młodzieży do rozwijania talentów językowych, a przy okazji dodatkową możliwością sprawdzenia swoich umiejętności przed egzaminem gimnazjalnym z języków obcych. Nasze gimnazjum reprezentowali finaliści etapu szkolnego (uczniowie klasy 3 gimnazjum) – z języka angielskiego: Maja Karkowska i Natalia Kościelniak; a z języka niemieckiego: Kacper Prządak oraz Mateusz Sobczyński. W językowych zmaganiach wzięło udział łącznie 33 gimnazjalistów z dziewięciu szkół gimnazjalnych. Wśród finalistów naszej szkoły najlepszy wynik osiągnął Mateusz Sobczyński, zajmując V miejsce. Organizatorzy konkursu przyznali, iż finaliści prezentowali wysoki poziom umiejętności językowych, a różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi miejscami były minimalne.
                                                      Serdecznie gratuluję wszystkim finalistom!
                                                                    Mateusz Radomski