„Złoto” zdobyte podczas gminnych zawodów pływackich „Swarzędzki Delfin”

   
 

04 grudnia 2016 roku w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się gminne zawody pływackie „Swarzędzki Delfin” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, których organizatorem był UKS „Fala” Swarzędz. Nadrzędnym celem zawodów była popularyzacja pływania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, promowanie zdrowego stylu życia, integracja uczniów szkół gminy Swarzędz, a przede wszystkim wyłonienie najlepszych zawodników. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klasy 2a sportowej, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych. Zawodnicy urodzeni w 2009 roku płynęli w pierwszej kategorii: 25 metrów stylem grzbietowym. W kategorii drugiej (rocznik 2008) chłopcy musieli pokonać 25 metrów stylem dowolnym, natomiast dziewczynki 25 metrów stylem klasycznym. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią wygranej. Po przepłynięciu określonych dystansów okazało się, że uczennica Zespołu Szkół w Paczkowie, Joanna Ziętkiewicz zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt – 25 metrów stylem grzbietowym,  natomiast kilkoro naszych reprezentantów uplasowało się zaraz za podium. Zwyciężczyni otrzymała puchar oraz dyplom z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Pana Mariana Szkudlarka, a wszyscy startujący zawodnicy pamiątkowe medale. Należy nadmienić, iż uczniowie naszej szkoły rywalizowali z zawodnikami klasy pływackiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. Z całą pewnością udział w zawodach przyczynił się do integracji uczniów klasy sportowej,  a dzieci miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności pływackie w duchu sportowej atmosfery i przy gorącym dopingu zgromadzonych rodziców oraz kibiców.

Mateusz Radomski