Zajęcia koła naukowego z Fundacją Einsteina

Nie po raz pierwszy Fundacja Einsteina gościła w naszej szkole, aby pokazać uczniom, że nauka może być przyjemna i ciekawa.  Kładąc nacisk  na doświadczenia i przekazywanie wiedzy w sposób prosty i poparty przykładami, fundacja pozwala zmienić podejście do uczenia się. Specjalnie dla uczniów z Koła Naukowego 23 stycznia 2017 roku zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzieli się dlaczego ptaki latają. Za pomocą prostych doświadczeń, które mogli sami wykonać, poznali prawo Bernoulliego, współodpowiedzialne za powstawanie siły nośnej w skrzydłach ptaków i samolotów. Zabawa była przednia, a 45 minut lekcji sprawiło członkom Koła Naukowego wielką przyjemność.

                                                                          opiekun Koła Naukowego

                                                                               Maria Kocięcka