„Zabawa karnawałowa pierwszaków!”

   
 

Karnawał trwa od Nowego Roku do Środy Popielcowej. Jest to czas wesołych zabaw i spotkań towarzyskich. W dawnych czasach szczególnie hucznie bawiono się w ostatnim tygodniu karnawału, czyli od Tłustego Czwartku do ostatkowego wtorku. Bawiono się wtedy i jedzono tak jakby na zapas, żeby starczyło na okres trwania czterdziestodniowego postu. W szkole też pamiętamy o tradycjach. W czwartek, 23 lutego zaprosiłyśmy  dzieci do naszego, pięknego budynku na bal karnawałowy. Bal odbywał się w późnych godzinach popołudniowych. Dzieci przybyły na niego pięknie poprzebierane. Bardzo cieszyły się, że będą w szkole, gdy jest ciemno. Bawiły się wesoło przy skocznej muzyce. Tańce poprzeplatane były zabawami, podczas których dzieci sprawdzały swój refleks, koncentrację oraz sprawność fizyczną. Jako że nasza zabawa odbywała się w Tłusty Czwartek, poczęstunkiem były pyszne pączki i wyborne bułeczki z nadzieniem malinowym. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej zabawy. Cieszymy się, że nasze dzieci potrafią się bawić razem zgodnie i wesoło.

 

Maria Bestry, Małgorzata Felińska