Z odblaskami bezpieczniej

 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców gminy Swarzędz , 12  października w Gimnazjum nr 3  odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych gminnych szkół z przedstawicielami Powiatu Poznańskiego, Straży Pożarnej i Policji.

W spotkaniu brali również udział uczniowie klasy Ia i Ib z naszej szkoły.
Celem spotkania było przekazanie dzieciom  klas pierwszych odblaskowych kamizelek oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa ze  szczególnym uwzględnieniem  zasad obowiązujących na drodze. Pierwszoklasiści brali aktywny udział w dyskusji na temat przepisów ruchu drogowego oraz chętnie odpowiadali na stawiane im  pytania.

Wręczone pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe  na pewno przyczynią się do bezpieczniejszego uczestniczenia dzieci w ruchu drogowym, zwłaszcza podczas szkolnych  wędrówek i wycieczek.

Małgorzata Felińska i Maria Bestry