Wycieczka do schroniska

 

Dnia 10.10.2016r. uczniowie młodszych klas wybrali się do zaprzyjaźnionego Schroniska dla zwierząt w Skałowie. Po wyjściu z autokaru usłyszeliśmy wesołe szczekanie mieszkańców schroniska. W następnej kolejności naszym oczom ukazał się bardzo ładny, nowy budynek a za nim zadbane boksy i różnej maści i rasy ich mieszkańcy.

       Nasza wizyta rozpoczęła się ciekawym filmem dotyczącym opieki nad psami, ich zachowaniem w różnych sytuacjach, odpowiednim traktowaniu zwierząt, dowiedzieliśmy się jak zachować odpowiednią postawę obronną przed atakującym psem przyjmując pozycję „drzewa” oraz „żółwia”, a w ćwiczeniach tych towarzyszyła nam suczka Lala i pan Tomasz.  Uzyskaliśmy również informacje na temat sposobu postępowania z osieroconymi pieskami począwszy od kwarantanny, poprzez badania, szczepienia, codzienną opiekę  aż do szczęśliwej adopcji.  

Następnie Dyrektor  schroniska – pan Paweł Kubiak oprowadził nas po całym obiekcie. Wiele emocji wzbudziły szczenięta, które troszkę się wystraszyły tak licznej grupy zachwyconych dzieci, oraz koty, które ocierały się o nasze nogi pomiaukując przyjaźnie.

       Odwiedzając Schronisko nie byliśmy jedynymi gośćmi, przyjechały tam również dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, z którymi mogliśmy się zintegrować. Dzieci z klas I-szych w radosnych nastrojach upiekły pyszne kiełbaski przy ognisku.

      W schronisku spędziliśmy wiele cennych i emocjonujących chwil. Obiecaliśmy pomagać zarówno materialnie jak i poprzez szukanie domów dla naszych czworonożnych przyjaciół.

 

Monika Czechowska, Małgorzata Parysek,

Małgorzata Felińska, Maria Bestry