Wycieczka do lasu

 

26 stycznia 2017r.,w mroźny, słoneczny poranek , dzieci z  kl. 0A, 0B i IB wybrały się ze swoimi wychowawczyniami do pobliskiego lasu, by zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie podczas najzimniejszej pory roku. Zima pokazała, co potrafi już za murami szkoły sprawdzając nasze umiejętności zachowania równowagi na oblodzonych chodnikach i drogach. Radości było co nie miara. W lesie dzieci szukały tropów zwierząt na śniegu, rozpoznawały gatunki drzew skryte pod warstwami białego puchu, dowiedziały się w jaki sposób i czym można dokarmiać zwierzęta podczas zimy oraz podziwiały las w zimowej scenerii. Wyprawa była bardzo udana i pełna wrażeń, poza tym zrobiliśmy 6929 kroków i pokonaliśmy 5,34 km! Brawo dla dzielnych wędrowniczków!

 

                                                                  Monika Czechowska, Małgorzata Parysek, Maria Bestry