Światowy Dzień Pluszowego Misia

   
  Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony na cześć pierwszego na świecie pluszowego misia, który w 2002 roku obchodził swoje setne urodziny. Przez te lata Pluszowy Miś stał się jedną z ważniejszych ikon współczesnej kultury; bohaterem książek, filmów, kreskówek. Miś jest niczym przyjaciel, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy. Taki,  który nigdy nie zdradzi, nie zrani i nie zawiedzie. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulamy się zasypiając. Miłe, ciepłe, kochane. W tym roku  dzieci z oddziałów  Ia i Ib usłyszały „ Historię pluszowego misia” , barwnie opowiadały o swoich ukochanych misiach, wykonały kolorowe prace plastyczne pt. ”Mój przyjaciel miś”. Uczniowie poznali również gatunki niedźwiedzi, ciekawostki o ich życiu. Mogli przeglądać książki o misiach, pożyczać je do domu. Ogłoszono także plebiscyt na największego i najmniejszego oraz najstarszego misia spośród tych przyniesionych przez dzieci.  Szkoda, że Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest tylko raz w roku. Dziękujemy wszystkim za udział do zobaczenia za rok!

               Jarosław Batkowski