St. ANDREW’S DAY – ANDRZEJKOWA ZABAWA

   
 

Dnia 24.11.2016 roku w czwartkowe południe uczniowie klasy IV b zorganizowali imprezę andrzejkową dla klas IV-VI. Od początku do samego zakończenia zabawy impreza była pełna atrakcji. Uczestników zabawy powitał przystrojony balonami hol. Na czas trwania zabawy ogłoszono konkurs na najciekawsze przysłowie związane z dniem Św. Andrzeja. Na holu zostały zawieszone przykładowe ludowe przysłowia, które pomagały uczniom twórczo myśleć. Nagrodzone zostały cztery najciekawsze przysłowia: Adama Ligockiego, Mikołaja Plenzler, Antosi Zamiary i Oli Hetmańczyk. Dla uczestników zabawy uczniowie klasy IV przygotowali 11 różnych wróżb. Na oznaczonych stoiskach uczniom wróżono min. z filiżanek, kart, kostek do gry, liczb i serc z imionami. Oczywiście nie zabrakło wróżb z wosku, lanego przez otwór ogromnego klucza. Uczestników również bawiły konkursy zręcznościowe, w których zwycięzcy otrzymywali drobne nagrody. Uczniowie również mogli zakupić smakołyki przygotowane przez rodziców uczniów klasy IV b, min. ciasteczka z wróżbą, galaretki i domowe wypieki. Na koniec uczniowie brali też udział w zabawie z butami, dowiadując się o tym, kto pierwszy się zaręczy. Całą zabawę urozmaicała skoczna muzyka, która zachęcała uczniów do tańca w parach, kółeczkach i wężach. Do zobaczenia za rok Andrzeju!

Wychowawca klasy IV b

Klaudia Czerniak