Podziękowania

„Największym złem naszych czasów jest brak miłości i miłosierdzia,

 okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia

w skutek wyzysku, nędzy, choroby.”

św. Matka Teresa z Kalkuty

        Pewnej pięknej  jesiennej niedzieli 9.IX uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Iwoną Kubiak, panią Magdaleną Lewandowską i panem Bartoszem Piłatem skierowali nasze serca, oczy i dłonie w stronę MIŁOSIERDZIA……

Okazją do takiego przeżywania był przypadający wówczas, pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, XVI Dzień Papieski.

Już tradycyjnie tego dnia odbyła się w naszej szkole Wieczornica. Największe talenty szkolne zaprezentowały swoje  zdolności, aby uczcić tak ważną dla naszej społeczności uroczystość. Chórek szkolny składający się z najmłodszych i najstarszych dzieci i młodzieży wyśpiewał dla nas pieśni papieskie i wychwalał wielkość Miłosierdzia Bożego, które było myślą przewodnią tegorocznych obchodów uroczystości. Słowa księdza proboszcza przybliżyły nam postać Jana Pawła II. Cytaty wielkich świętych tknęły w nasze serca świeżą chęć czynienia dobra względem innych.

Ażeby same słowa i myśli próżność nie pochłonęła, wszyscy zgromadzeni mieszkańcy, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, obrócili je natychmiast w czyn.

Po części oficjalnej bowiem, rozpoczęła się aukcja charytatywna na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Roli licytatora podjęła się pani Iwona Kubiak, która perfekcyjnie utrzymywała tempo aukcji oraz zawodowo sprzedawała każdą pozycję osobie, która wylicytowała najwyższą stawkę!

Hojność darczyńców przeszła najwyższe oczekiwania organizatorów oraz członków Motylego Wolontariatu, który bardzo prężnie działa już od wielu lat w naszej szkole.

Organizatorzy oraz wolontariusze składają wyrazy wielkiej wdzięczności za Państwa obecność, wsparcie, za słodkości na stole oraz za miłe słowa i każdy gest życzliwości.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!!!