Pieczenie pierników przez zerówkowiczów

 

   
 

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia dla wielu z nas trwają już od początku grudnia – tworzenie kalendarza adwentowego, pieczenie ciasteczek i pierników, refleksje nad wyborem prezentów…

       W dn.28-29 listopada 2016r. uczniowie klasy OA i OB pod kierunkiem swoich  wychowawczyń przeprowadzili  zajęcia kulinarne pt. „Pieczenie pierników”. Głównym celem była nauka pieczenia pierniczków, ale przede wszystkim chęć obdarowania swoich bliskich własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami.

      Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej szkole i sprowadzał do nas uczniów z innych klas, którzy też chcieli zobaczyć jak wygląda „masowa produkcja pierników”.  Wielką frajdę dzieciom  sprawiła wspólna praca: wałkowanie, wykrawanie i pieczenie pierników i ich dekorowanie. Część pierniczków przeznaczyliśmy na „Piernikową akcję” a reszta czeka na naszą Wigilię.

 

                           Monika Czechowska

Małgorzata Parysek