„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

   
 

        Andrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawę z dziećmi.

       W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z klasy OA i OB21.11.2016r. W udekorowanych salach pojawiły się wróżki, magowie, czarodzieje, czarne koty. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, wrzucania monet do miski z wodą, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji, a roześmiane buzie dzieci świadczyły, że była to także duża dawka radości.

 

Monika Czechowska

                                                                                                                                                  Małgorzata Parysek