Gminny rajd rowerowy

   
 

W sobotę, 1 października 2016 roku, liczna grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami oraz rodzicami wzięła udział IV Jesiennym Rajdzie Rowerowym, którego głównym organizatorem był Referat Promocji Miasta i Gminy Swarzędz. Wystartowaliśmy spod szkoły o godz. 10:00, po czym malowniczą trasą przez Sarbinowo, Łowęcin, Gortatowo, a następnie wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego dojechaliśmy na metę, która znajdowała się przy pływalni „Wodny Raj” w Swarzędzu. Po pokonaniu ok. 15 km na rowerzystów czekał darmowy posiłek ku pokrzepieniu – zupa pomidorowa oraz grochówka. Następnie uczestnicy obejrzeli pokazy sztuk walki – karate, samoobrony oraz techniki interwencyjne. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród, podczas którego znaczna część naszych uczniów wygrała gadżety rowerowe. Mimo pokonania kilkudziesięciu kilometrów, pełni energii  powróciliśmy do Paczkowa.

Rajd odbył się w ramach prowadzonego w naszej szkole kółka turystycznego „Rowerem po okolicy”.

Anna Prządak, Joanna Wawrowska, Mateusz Radomski, Marek Kierzek