Gminne eliminacje do Powiatowej Olimpiady Sportowej – podium dla zawodników naszej szkoły!

   
 

20 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbyły się gminne eliminacje do Powiatowej Olimpiady Sportowej klas I-III SP. Nadrzędnym celem zawodów było stworzenie odpowiedniego klimatu dla upowszechnienia kultury fizycznej w środowiskach lokalnych, uatrakcyjnienie i podniesienie rangi lekcji wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych
w szkole, popularyzacja gier i zabaw ruchowych, a przede wszystkim wyłonienie zwycięskiego zespołu. W sportowych zmaganiach wystartowało sześć szkół podstawowych z Miasta i Gminy Swarzędz. Reprezentacje uczniów brały udział w dziewięciu wyścigach sprawnościowych. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią wygranej. Po podliczeniu punktów okazało się, że reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce, gwarantując sobie miejsce na podium! Zwycięstwo odnieśli gospodarze zawodów, kwalifikując się tym samym do etapu powiatowego. Nie ulega wątpliwości, iż zawody przebiegły w znakomitej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji. Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę!

Mateusz Radomski