Dzień Pluszowego Misia w klasach „0”

   
 

              Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. O tym święcie nie zapomniały również dzieci z kl. OA i OB.
              Dn. 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione misie i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Dzieci opiekowały się misiami przez cały dzień, słuchały piosenek o misiach, były z nimi nawet na spacerze a po obejrzeniu bajki „Miś Uszatek” wykonały pracę plastyczną. Na zakończenie wykonały taniec z maskotkami i obejrzały wystawę książek o misiach.

Monika Czechowska

                                                                                                                                                  Małgorzata Parysek