Dzień Patrona

   
 

21 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

Podczas ubiegłorocznego Święta Szkoły poznaliśmy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, w tym roku pielgrzymowaliśmy wraz z Papieżem po krajach Europy.

Po prezentacji, przypominającej życie i działalność św. Jana Pawła II, każda klasa przedstawiła prezentacje na temat danego  kraju, do którego pielgrzymował Nasz Patron. I tak poznawaliśmy papieskie przesłania, zwyczaje, historię, zabytki, muzykę oraz potrawy krajów, które odwiedził Papież. Przemierzyliśmy Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Portugalię, Austrię, Holandię, Węgry, Litwę, Chorwację, Czechy, Słowację, Rumunię,  Ukrainę i Szwajcarię.

            Ten dzień był dla nas bardzo uroczysty, podkreślał go nie tylko galowy strój, ale także  biało-żółte wstążeczki, które wpięte mieli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Śpiew Barki, Hymnu Światowych Dni Młodzieży oraz inny piosenek pozwolił nam jeszcze bardziej zrozumieć jak wielkim darem jest wspólnota, którą tworzymy. A słowa Ojca Świętego, które są tegorocznym hasłem naszego roku szkolnego, „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”, bardzo mocno ukazują kierunek naszych wspólnych działań.

Tradycyjnie ostatnim akcentem Dnia Patrona były „papieskie kremówki”, na które wszyscy czekali z wielkim apetytem.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie.

Dzięki Wam było tak pięknie!