Być jak Ignacy

 

163 lata temu, podczas  nocnej operacji  w szpitalu we Lwowie, została użyta pierwszy raz lampa naftowa skonstruowana przez Ignacego Łukasiewicza, który w 1854 roku wspólnie z Tytusem Trzecieskim założył pierwszą na świecie spółkę naftową. Zaczęła ona wydobywać i eksploatować ropę w Bóbrce k. Krosna. Aby włączyć się do propagowania wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza  oraz polskiej myśli naukowej, Koło Przyrodnicze przekształciło się w Koło Naukowe i przystąpiło do Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. W ramach zajęć, członkowie Koła będą prowadzić eksperymenty, badania i obserwacje i jak prawdziwi naukowcy i poznawać  tajniki nauk przyrodniczych. 

                                                                                                                             opiekun Koła

                                                                                                                             Maria Kocięcka