Z podwórka na stadion

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium uplasowali się reprezentanci naszej Szkoły w powiatowych eliminacjach turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Trzecie miejsce w finale powiatu poznańskiego w swojej kategorii wiekowej (U12) zajęły uczennice z klas 4 i 5. Turniej rozegrano 13 października w Wirach. Również na trzecim miejscu, ale w półfinale powiatu turniej zakończyli uczniowie z klasy 2 i 3, występujący w kategorii U10. Piąte miejsce w I etapie eliminacji powiatowych zajęli natomiast uczniowie z klasy 4 i 5. Turnieje te rozegrano odpowiednio 15 i 29 października w Czerwonaku i Mosinie, na tamtejszych boiskach ORLIK 2012. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywany jest już po raz 16. Finał imprezy organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. W poprzednich edycjach to właśnie na tym turnieju rozbłysły talenty m.in. obecnych reprezentantów Polski Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego a także piłkarzy Lecha Poznań Marcina Kamińskiego czy Tomasza Kędziory.

Marek Kierzek