Wycieczka w nagrodę

Dnia 9 października uczestnicy zajęć Kółka Artystycznego wyjechali na wycieczkę do Puszczy Zielonki. Wyjazd był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie na Ekozwierza organizowanym przy okazji festynu Eko Babie Lato. Najpierw były ciekawe zajęcia z leśnikiem dotyczące fauny Puszczy Zielonki okraszone pokazem: poroży, czaszek, skór, tropów zwierząt. Potem zajęcia plastyczne z wykorzystaniem techniki drukowania. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością i stworzyły bardzo interesujące prace. Potem był marsz na Dziewiczą Górę przerywany przystankami i opowieściami leśnika o lesie. W końcu wdrapywanie się na szczyt wieży widokowej po to żeby zobaczyć zapierający dech w piersiach widok na panoramę Puszczy Zielonki. Wreszcie ognisko i pieczenie kiełbasek oraz harce na placu zabaw. Dzieci szczęśliwe, pełne wrażeń i nowej wiedzy wracały do szkoły.

Dziękujemy władzom Swarzędza za wyjątkową nagrodę.

Maria  Bestry