Wycieczka rowerowa klasy VI

9 września 2011 roku uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę rowerową do Poznania. Starannie zaplanowana trasa miała swój początek na boisku szkolnym, następnie przez Swarzędz jechaliśmy wzdłuż jeziora aby po kilkunastu minutach dotrzeć do terenów znajdujących się w okolicach poznańskiego ogrodu zoologicznego. Ostatni odcinek wycieczki to droga okalająca Jezioro Maltańskie. Na jeziorze właśnie trwały międzynarodowe regaty wioślarskie i kto chciał mógł poznać bliżej uroki tej dyscypliny sportowej. Po ponad godzinnej przerwie, którą spędziliśmy na placu zabaw nad jeziorem rozpoczęliśmy drogę powrotną do Paczkowa. Pogoda dopisała, zmęczeni ale zadowoleni i dumni z pokonania ponad 35 kilometrowej trasy wróciliśmy do swoich domów.

                                                                                    Marek Kierzek