WYBORY MAŁEGO BURMISTRZA

W czerwcu uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu zorganizowanego przez Gimnazjum w Zalasewie pod hasłem „Wybory małego burmistrza”. W pierwszym etapie konkursu uczniowie wykonywali prace plastyczne przedstawiając ciekawe miejsca z terenu miasta i gminy Swarzędz. Do finału zakwalifikowali się: Magdalena Michałek z  kl. V,  Wiktoria Helak i Witosław Domański z kl. VI oraz Marta Drgas, Adrianna Jęczmionka i Paulina Perka z kl. III gim. W niedzielę, 6 września w finale wzięli udział i dzielnie walczyli o urzędowanie przez jeden dzień w fotelu burmistrza Swarzędza Wiktoria Helak i Witek Domański z klasy VI. Głównej nagrody nie udało się zdobyć, ale warto było zmierzyć się w potyczce wiedzy o naszej gminie z innymi uczniami swarzędzkich szkół.   Wiktoria i Witek otrzymali nagrody rzeczowe, a pod koniec września będą podziwiać Swarzędz i okolice z okien samolotu !!!

  Serdecznie gratuluję;)

Małgorzata Felińska