Warsztaty w Londynie

Na początku marca kilku uczniów naszej szkoły uczestniczyło  w Warsztatach Językowych w Londynie organizowanych przez  Hello English Culture Centre . Po długiej podróży z przeprawą promową w Calais rozpoczęliśmy zwiedzanie dzielnicy Westminster . Odwiedziliśmy Westminster Abbey, Katedrę Świętego Jakuba, National Gallery, Trafalgar Square, Pałac Buckingham, wysłuchaliśmy pięknego koncertu w kościele St. Martin in the Fields oraz zjedliśmy lunch w China Town. Następnie poznaliśmy goszczące nas rodziny, a tym samym kulturę i zwyczaje panujące w brytyjskich domach. Kolejne dni przynosiły coraz to większe atrakcje, gdyż pojechaliśmy do studia filmowego Harrego Pottera, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki i Techniki, a także Museum of London.  Mieliśmy okazję wejść do Teatru Szekspirowskiego „The Globe”, gdzie widzieliśmy fragment próby aktorów. Zwiedziliśmy też Tower Bridge oraz pokonaliśmy  311 stopni wchodząc na kamienną kolumnę zwaną „The Monument”, z której podziwialiśmy panoramę Londynu. Byliśmy także w Muzeum Figur Woskowych „Madame Tussauds” , weszliśmy na olbrzymi okręt z czasów II wojny światowej HMS Belfast, a ostatnim punktem wycieczki było Planetarium wraz z Południkiem Zero oraz zakupy w Greenwich.W trakcie pobytu w Londynie uczniom cały czas towarzyszyły ćwiczenia i zadania, które wypełniali niemal wszędzie korzystając z pomocy nie tylko opiekunów i przewodnika, ale także pracowników muzeów i innych odwiedzanych obiektów. Warto było czynnie uczestniczyć  w warsztatach, gdyż na koniec  na uczniów czekały ciekawe nagrody.

Oczarowani Wielką Brytanią czekamy na kolejne warsztaty – jest jeszcze tyle do zobaczenia!

Ewelina Staszak