Warsztaty DJ-skie

Trzydziesty dzień września był obchodzony przez chłopaków z Gimnazjum Zespołu Szkół w Paczkowie w wyjątkowy sposób. Po standardowych zajęciach szkolnych, w sali muzycznej zagościł Pan Maciej „Maqoo” Dobkowicz , który na codzień pracuje w branży muzycznej jako DJ, producent teledysków oraz spiker radiowy. Wszyscy zainteresowani uczniowie i uczennice wzięli udział w krótkiej prelekcji teoretycznej, w której przedstawiona była: historia miksowania, podstawowe rodzaje technik miksowania z nośników cyfrowych i analogowy oraz budowa profesjonalnego sprzętu Dj-skiego. Po przekazaniu podstawowej wiedzy teoretycznej przyszedł czas na praktykę. W tym momencie oczy wszystkich zainteresowanych otworzyły się szerzej. Każda zainteresowana osoba, nie dosć, że mogła pierwszy raz w życiu dotknąć sprzętu DJ’a, to jeszcze wykonać swój pierwszy miks pod okiem zaproszonego gościa. Wszyscy zaangażowani uczestnicy  zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz symbolicznym podarunkiem w postaci płyty CD.

Niesamowita energia, dużo pozytywnych emocji oraz zarażenie pasją do muzyki, z takim bagażem doświadczeń wyszli uczniowie, oraz sam prowadzący. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Dobkowiczowi i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Dziękujemy  gimnazjalistkom, które umiliły spotkanie z naszym gościem pysznymi przekąskami.

Ewelina Staszak