Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

Dnia 2 października 2015 roku w Zespole Szkół w Paczkowie miały miejsce spotkania uczniów z dobrze nam znaną Sędzią Anną Marią Wesołowską. Było ich trzy, z czego każde dostosowane odpowiednio do danej grupy wiekowej. Pierwsza grupa składała się z klas „0”, I i II, druga z klas III, IV i V, natomiast ostatnia grupa z klasy VI oraz trzech klas gimnazjalnych. Zostały one zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w celu zapoznania uczniów z przepisami prawa oraz najczęstszymi wykroczeniami. Pani Anna Maria Wesołowska opowiadała o swoich poradnikach, opisujących najciekawsze historie ludzi, którym wymierzała karę. Mówiła również o młodzieży, która popełniając czyn karalny, bardzo skomplikowała sobie życie. Jedna historia tak poruszyła zarówno publiczność, jak i Panią Annę Marię Wesołowską, że pojawiły się łzy. Opowiadała również o programach, w których ma możliwość występować. Udowodniła nam, że historie, które oglądamy w telewizji, wydarzyły się naprawdę. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali naszego gościa, gdyż Pani Sędzia z wielkim zaangażowaniem prowadziła zajęcia. Wszyscy byli pod wrażeniem Jej osoby. Potem nadszedł czas na zadawanie pytań dotyczących spraw karnych, ale także życia Pani Anny Marii Wesołowskiej. Uczniowie zadawali przeróżne pytania, które nieraz zaskakiwały naszego szanownego Gościa, jednak Pani Sędzia zawsze wysłuchiwała i starała się odpowiedzieć na każde pytanie. Następnie nadszedł czas na fotografie i autografy. Mieliśmy okazję zrobienia sobie zdjęcia z Panią Anną Marią Wesołowską. Później zadowoleni uczestnicy spotkań wrócili na zajęcia lekcyjne.

Julia Ryń

uczennica Zespołu Szkół w Paczkowie