Santa Maria po raz drugi

10 czerwca 2011r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Paczkowie odwiedzili dom – Muzeum Arkadego Fidlera –wielkiego podróżnika i pisarza. Podziwialiśmy pamiątki z podróży, a kolekcja motyli i piranie zrobiły największe wrażenie. Zapoznaliśmy się z  życiem podróżnika, który brał udział w Powstaniu Wielkopolskim i walczył w czasie II wojny światowej na terenie Anglii. Stąd książka ,,Dywizjon 303”. Ponownie wsiedliśmy na pokład statku Santa Marii , ale tym razem była to replika oryginalnego statku Krzysztofa Kolumba. Nie chce się wierzyć, że Kolumbowi udało się tym małym statkiem dopłynąć do Ameryki. Choć na chwilę udało nam się przenieść w krainę Indian, podziwiając pamiątki i fotografie z podróży po tym kontynencie. W tej wycieczce uczestniczyli także Rodzice, bez których pomocy i wsparcia nie udałoby się nam spędzić tych wspaniałych chwil nad Bałtykiem i w Puszczykowie.

                                                                       Dziękujemy!

                                                uczniowie kl. VI wraz z wychowawczynią   Hanną Owoc-Kulczyńską