Papieska wieczornica w Paczkowie

 

W słoneczne, niedzielne popołudnie 11 października 2015 r., spotkaliśmy się w naszej szkole, by uczcić XV Dzień Papieski, którego tegoroczne hasło brzmiało:  

                                                      JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Paczkowa, rodzice, nauczyciele, uczniowie  a przede wszystkim zaproszeni goście, pan radny Ryszard Dyzma, ksiądz proboszcz Mieczysław Kaźmierczak oraz pani sołtys Małgorzata Glabas-Gruszka,  mieli okazję, po raz kolejny, wsłuchać się w słowa Papieża, tym razem na temat rodziny, która jak mówił nasz  Patron „dla każdego winna być w życiu najważniejsza”. Społeczność szkolna, którą tworzymy, to także rodzina, dlatego podczas występów zaprezentowali się zarówno najstarsi jak i najmłodsi uczniowie, którzy w wesoły sposób opowiedzieli do czego służy mama, do czego służy tata i do czego służą dzieci. Oprawa muzyczna, recytacje i wspólny śpiew dodały blasku uroczystości. Niejednemu łza zakręciła się w oku, łza wzruszenia, a może i tęsknoty. Takie momenty zatrzymania są bardzo ważne w pędzącym życiu, by nie zagubić tego, co najbliżej, tego co najcenniejsze.  A dowodem na to były wspólne rozmowy przy kawie 
i słodkim poczęstunku, który przygotowali rodzice naszych uczniów.  Tradycyjnie wolontariusze z Motylego Wolontariatu rozprowadzali „motylowe ciasteczka”, tym razem ze słowami św. Jana Pawła II na temat rodziny. Serdecznie dziękujemy za miłe słowa, które od Państwa usłyszeliśmy, dziękujemy za Waszą obecność. Dziękujemy rodzicom którzy upiekli pyszne ciasta, dziękujemy za dar serca, za Państwa wsparcie dla Hospicjum Palium w Poznaniu.

 

                                                                            Iwona Kubiak