Panu Naszemu grajmy, tańczmy i śpiewajmy!

Za oknem szarobura, późna jesień, a nad holem w naszej szkole, już od czwartku, unosił się bożonarodzeniowy duch.

A to za sprawą dekoracji przygotowanej na Jasełka i koncertu oraz pewnej dozy emocji towarzyszących próbom, i wszelkim przygotowaniom do występu.

I wreszcie nadeszła ta chwila, 19.12.2014 r. , godzina 10.00. na widowni nie tylko starsi uczniowie z opiekunami, ale ważni dla nas goście: nasza Pani Dyrektor Małgorzata Szomek oraz przedstawiciele  władz samorządowych w osobach: Pana Wiceburmistrza Grzegorza Taterki i Przewodniczącej Rady Miasta Pani Barbary Czachury.

W tym roku występowali najmłodsi, uczniowie klas 0-III. Spotkanie miało formę koncertu: najpierw były Jasełka w wykonaniu uczniów klas II, potem prezentowali się uczniowie poszczególnych klas śpiewając kolędy i pastorałki.

Na koniec koncertu, zaskoczenie „Taniec śnieżynek“ do walca nr 2 Dymitra Szostakowicza w wykonaniu uczennic klas II oraz śnieg, który z antresoli posypał się na tancerki.

Po obfitych brawach, wielka radość dzieci, że podjęte przedsięwzięcie udało nam się zrealizować. To nasz wspólny sukces: dzieci, wychowawców i rodziców. Ale składa się na niego nie tylko to co zobaczyli widzowie, ale także fakt, że udało się zaangażować tyle osób, przekonać do występu niezdecydowanych, nauczyć umiejętności pracy zespołowej oraz wypracować poczucie odpowiedzialności i świadomości , że na sukces pracuje cały zespół.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację koncertu.

 

Maria Bestry, Małgorzata Felińska