Klasa VI nad Bałtykiem

Od 6 do 9 czerwca 2011r. klasa szósta Szkoły Podstawowej w Paczkowie odpoczywała nad Morzem Bałtyckim. Wczesnym rankiem 6 czerwca wyruszyliśmy do Rogowa, które było naszą bazą wypadową. Ta śliczna, mała miejscowość leży 3km od Mrzeżyna i 18 km od Kołobrzegu. Trasa naszej 4-dniowej wycieczki wiodła przez urokliwe Pojezierze Drawskie – krainę wielu jezior i zakrętów. Pierwszy przystanek mieliśmy w Starym Drawsku, gdzie zwiedziliśmy twierdzę – zamek Drahim ze wszystkimi atrakcjami. Rogowo i Bałtyk powitały nas piękną pogodą. Po zakwaterowani wyruszyliśmy brzegiem morza do Mrzeżyna.Woda była ciepła, humory dopisywały i świeciło wspaniałe słońce. W drugim dniu pojechaliśmy zwiedzić Trzęsacz. A tu w Muzeum na 15 Południku poznaliśmy historię Trzęsacza – legendę o córce króla mórz. A potem zdobyliśmy latarnię morską w Niechorzu.  Popołudniu wybraliśmy się rowerami na plażę do Mrzeżyna. Wieczory spędzaliśmy nad morzem podziwiając zachody słońca. Następnego dnia pojechaliśmy do Kołobrzegu. Pani przewodnik oprowadziła nas po tym mieście portowym, gdzie wyruszyliśmy w morze na pokładzie Santa Marii. Rejs statkiem, Muzeum Minerałów, molo, stare miasto, katedra zrobiły wrażenie na uczestnikach wycieczki. A wizyta w Muzeum Wojska Polskiego pogłębiła naszą wiedzę dotyczącą I i II wojny światowej. W ostatnim dniu czekała na nas przygoda w Miasteczku Dziki Zachód w Zieleniewie. To była wspaniała wycieczka. Piękna pogoda, dobre  humory, atrakcje  a przede wszystkim bardzo grzeczni uczniowie.

                                                                             Dziękujemy!

                                                                      Hanna Owoc-Kulczyńska , Barbara Zonkó