Jan Paweł II – świętymi bądźcie!

 

Dzień Papieski w Zespole Szkół w Paczkowie

Jak co roku w niedzielne, październikowe popołudnie zgromadziło się w murach naszej  szkoły wielu znamienitych gości, a wśród nich pani Burmistrz Anna Tomicka, pani Radna Barbara Antoniewicz, pan Przewodniczący Rady Miejskiej  Marian Szkudlarek, ksiądz proboszcz Mieczysław Kaźmierczak, koordynator wolontariatu w Hospicjum Palium w Poznaniu pani Barbara Grochal oraz artystka pani Halina Benedyk. Licznie przybyli również  rodzice, dziadkowie, przyjaciele szkoły, mieszkańcy Paczkowa, Swarzędza i okolic.

Spotkaliśmy się, by uczcić największego człowieka naszych czasów, naszego Patrona – świętego Jana Pawła  II.

Tak bardzo szukamy dzisiaj pięknych ludzi pięknem serca, tak bardzo chcielibyśmy, żeby świat był lepszy, bardziej sprawiedliwy, bezpieczny, przyjazny. Te wartości rozsiewał po całym świecie nasz Ojciec Święty, który nade wszystko ukochał Boga i ludzi.

Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego  człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością.

Na ten szczególny wieczór uczniowie naszej szkoły, przygotowali specjalne przedstawienie, w którym ukazali receptę na świętość według Jana Pawła II. Lampiony, muzyka  i wspólny śpiew ulubionych pieśni papieskich sprawiły, że każdy z zebranych na swój sposób przeżywał, wspominał spotkania z Ojcem Świętym i wszystkie wydarzenia, które tworzyły Jego pontyfikat.

Te chwile refleksji i przesłanie papieża pozwoliły nam raz jeszcze pochylić się nad postacią wielkiego i niezwykłego Człowieka – św. Jana Pawła II, a także zatrzymać się w codzienności pędzącego czasu, by bardziej docenić każdą niepowtarzalną chwilę, każdy miły gest i każde niepowtarzalne spotkanie.

Dziękujemy Państwu, że tego wieczoru byliście z nami! Dziękujemy za dar serca!

Dzięki Państwa ofiarności ze sprzedaży motylowych ciasteczek pozyskaliśmy kwotę 596 zł na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców i nauczycielom, pracownikom za przygotowanie słodkiego poczęstunku i organizację uroczystości.

            Już teraz zapraszamy Państwa za rok na jubileuszową 10 Wieczornicę!

                                                                       

                                                                                             Iwona Kubiak i Magdalena Lewandowska