Dzień Edukacji Nareodowej w Paczkowie

Podobnie jak w ubiegłych latach, Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do przyjęcia najmłodszych do grona uczniów Zespołu Szkół w Paczkowie. Tegoroczne ślubowanie pierwszoklasistów wplecione zostało w akademię. Na scenie pojawił się ogromny okręt, na którego pokład wsiedli uczniowie klasy pierwszej razem ze swoim kapitanem – wychowawczynią, aby udać się w długą, szkolną podróż. Dzieci w części artystycznej  nawiązały do rejsu jaki właśnie rozpoczyna się w życiu każdego z nich  i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanej inscenizacji.  Widać było, że ślubowanie dla każdego z Pierwszoklasistów to wielkie przeżycie, a odpowiedź: „Będę dobrym uczniem” – za każdym razem brzmiała bardzo przekonywująco. 
Po uroczystości Dzieci posadziły pamiątkowe drzewko, które będzie przypominało im ten jedyny dzień w życiu.

Pierwszoklasistom, przyjętym z honorami do braci uczniowskiej, życzymy – trzymając się terminologii marynistycznej – samych pomyślnych wiatrów! Niech Wasz klasowy okręt nie dryfuje, ale pruje fale i zawsze z każdej burzy wychodzi nie tylko zwycięski, ale jeszcze bardziej skonsolidowany!

                                                                                         Agnieszka Piaskowska