Bezpieczni w szkole i na drodze

Szereg działań w naszej szkole dotyczy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ramach edukacji dotyczącej tej tematyki zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji z Komisariatu Policji w Swarzędzu, którzy spotkali się z uczniami oddziału przedszkolnego oraz  klas I, II, III, IV szkoły podstawowej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz objaśnili ważne znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas nieznana osoba. Przypomnieli uczniom podstawowe przepisy dotyczące bezpiecznego podróżowania samochodem, szczególnie o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z fotelików. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać, ale do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na zakończenie, w nagrodę za aktywny udział oraz prawidłowo udzielane odpowiedzi, uczniowie otrzymali odblaskowe breloczki, lampy rowerowe oraz książeczki edukacyjne.

 

                                                                       Agnieszka Łuszczek