Zajęcia w teatrze

W  grudniu w ramach cyklu zajęć teatralnych uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie skorzystali z propozycji repertuaru NarodowegoTeatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Obejrzeli m.in. sceniczną wersję powieści I. Jurgielewiczowej „Ten Obcy” , bardzo podobał im się też spektakl opowiadający o pierwszej drodze w dorosłość, o podróży pełnej samodzielnych decyzji pt: „ Czas dojrzewania”, a niezwykle  poruszyła wzruszająca historia braci zatytułowana ”Lwie Serce”. Te wizyty w teatrze stały się dla naszych uczniów przeżyciem wzbudzającym pragnienie obcowania z tą formą sztuki, tym bardziej, że poznali teatr od kuchni, biorąc udział w warsztatach z aktorami po spektaklu. Jeden z naszych uczniów Hubert Bodzianowski przeżył swój debiut, zagrawszy rolę w krótkiej etiudzie teatralnej przygotowanej wspólnie z aktorami wrocławskiego teatru. Spotkania przyniosły nie tylko dużo zabawy i pozytywnej energii, ale także wiele wzajemnych inspiracji. Jak trafnie zauważyła jedna z uczestniczek – spektakle miały jedną wadę: „za wcześnie się skończyły”. Ostatnie spotkanie miało miejsce w mikołajki. Z tej okazji na uczniów czekała dodatkowa atrakcja – na Dworcu Kolejowym w Poznaniu spotkali Mikołaje, które hojnie obdarowały ich słodyczami i książkami, co uwieczniliśmy zresztą na zdjęciu.

Barbara Zonkó